Hakkımda

1989 Düzce’de doğdum. Baba tarafım Ordu Ünyeli olduğundan dolayı çocukluğum ve gençliğim Ünye sokaklarında geçti. Şu an Samsun’da ikamet etmekteyim ve işimin başındayım.

Meşhur Ünye Anadolu Lisesi mezunlarındanım. Lise yıllarımın başında bilgisayar öğretmenim tarafından yazılıma ilgim doğrultusunda bu alana yönlendim. 2003-2004 yılında Tübitak tarafından gerçekleştirilen Liseler arası yarışmada C++ ile yazdığım tarihten gün hesaplama programım dereceye girmişti. O zamanlar doğduğunuz gün hangi güne denk geldiğinin bulunabilmesi zordu 🙂 Sonrasında okulun web sitesinde bulunan bir açığı kullanarak tüm öğrencilerin telefon, mail, şifre ve özlük bilgilerini ele geçirmiştim. O zamanlar şifrelerde md5 şifreleme kullanılmazdı.

Sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi okullarında Mühendislik, mimarlık, programlama ve web tasarım bölümlerini bitirdim.

İstanbul’da 2008-2018 yılları arasında aktif olarak çeşitli firmalarda çalıştım. bilgisayarservisi.com firmasına bağlı 100den fazla site için Web Tasarım ve SEO çalışması işleri yaptım, “Bilgisayar Servisi” kelimesi ve türevlerinde firmayı ilk sıraya çıkardım. Uğur Dershaneleri, Bahçeşehir Koleji, TRT1, Trthaber.com, Türk Telekom, THY, Kuveyt Türk gibi kurumların digital ajansı olan Papillon Digital‘de Web Tasarımcı olarak çalıştım. İBB İsfalt, İKMİB, Ergil gibi alanında lider firmaların iş ortağı olan Engin Tasarım‘da Web Tasarımcı olarak 5 yıl çalıştım. Engin Tasarım’da WordPress temalar geliştirerek Yerli WordPress Tema alanında Türkiye’de binden fazla dernek, vakıf, firma, şahıs ve kuruma Engin Tema adı altında WordPress Tema satışı yaptık ve destek verdim. Sonrasında bu temaları Halen yüzlerce aktif müşterisi olan Hazır Temalar (hazirtemalar.com) sitesi üzerinden satışına devam ettim. 2018 yılında Samsun’a yerleşerek FBM Estetik, SeninOlsun.com gibi firmalarla çalışan ADT Bilişim firmasında Web Tasarım ve Arayüz Geliştiricisi olarak çalışmaya başladım.

Bu böyle gitmez, başka firmalar için çalış çalış nereye kadar dedim ve 2019 Şubat ayında TMC WEB isimli Web Tasarım ve Yazılım firmasını Samsun İlkadım’da kurdum. Böylelikle hem kendi firmama yatırım yapıyorum hem de kendi projelerime daha fazla vakit ayırabiliyorum.

TMC WEB firması olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun’da bulunan Digital Ajanslara hayalet tasarımcı (noname) olarak hizmet vermekteyiz. Tasarımında ve yazılımında tuzum bulunan bazı çalışmalar; Halkbank, İşbankası, Setcard, Tepe Güvenlik, PWC, İBB.. diğerleri bende kalsın.

Şu sıralar Udemy için WordPress Eğitimi hazırlamaktayım. Eğitimlerimin içeriğinde Photoshop’ta Web Tasarımı, PSD den HTML/CSS aktarımı, HTML siteyi WordPress ile temaya dönüştürme, WordPress Güvenliği ve WordPress SEO konuları bulunmaktadır.

Bana ulaşmak isterseniz mehmet@mehmetonline.com mail adresimden yada 0545 521 72 76 numaralı Whatsapp hattımdan veya 0362 606 0 862 (TMC) numaralı firma hattını kullanabilirsiniz.